28.5 C
Karabük
15 Temmuz Pazartesi 2024

TIR şoförü Selami Soylu yazdı

Ben bir tır şoförüyüm Karabük’ün demirini İstanbul’a götürürüm. Orda sen ev yaparsın sonra sen uyurken ben dağ bayır demeden yolları aşarak sana sabah kahvaltıda yiyeceğin ekmeğin ununu getiririm. Senin doğumunda anneni hastaneye yetiştiren ben, kaza geçirdiğinde seni hastaneye getirende ben, çocuğunu okula götüren ben, hatta cenazeni mezarlığa götüren bile ben ama değer verilmeyen, hor görülen itelenip kakalanan yine ben…

Asgari ücretle gece gündüz demeden yollarda olan yine ben…
ŞOFÖR yani sen bir şişe suyu 75 kuruşa içersin ben otobanda 2 liraya sen 330 cl kolayı 1.50 kuruşa içersin ben otobanda 3.50 kuruşa sen beni şehir şehir dolaşıyor zannedersin oysa ben sana hizmet için gece gündüz demeden çalışırım…
Şoförün cenazesi düğünü hastası olmaz birine şu gün buluşuruz falan gün görüşürüz diyemez senin bir tek TC kimliğin vardır onu da bedava almışsındır.
Oysa bende kimlik kartı çok… Ehliyetim vardır 2000 lira SRC belgem 1500 lira dijital ehliyetim 200 lira psikoteknik belgem 150 lira bu belgeler her 5 senede bir yenilenir.

Benim mesleğim meslek olmaktan bile çıkartıldı TÜRKİYE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER DERNEĞİ vardır duymuşsunuzdur ordan üyelikten bile atıldık biz orda sadece adımız kaldı. Ta en tepenizdekilerden en alt kademedekilerinize bir soru sormak istiyorum bu şoförlerin hakkını nasıl Ödeyeceksiniz..?

4 Eylül 2017
Selami Soylu

 

850

Facebook Yorumları

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler