21 Mayıs 2022 Cumartesi

Akil heyet Karabük'e geldi

BUGÜN NE OLDU?
Karabük’te neler yaşandı. Ayrıntılarıyla yazmaya çalışacağım. Öncelikle şunu hemen açıklamak istiyorum. Akil denilen heyetin yapacağı toplantıya kimlerin katılacağı yetkililer tarafından bir liste ile belirlenmiş.
Bu listeyi kim yapmış,
Neye göre yapmış bilmiyorum.
Listede ismim yokmuş, bizzat kapıdaki listeye baktım, BATI TV Yönetim Kurulu Başkanı olarak da, Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak da ismim yoktu…
Ben protesto edenlerle birlikte yürüyerek o toplantı yerine geldim.
Barikatların olduğu yere geldiğimizde toplantı yerinde kimler var diye girmek istedim, polise basın kartımı gösterdim rahatlıkla girdim. Hatta yukarı toplantı yerine çıktım. Ama orada durmak istemedim, çünkü aşağıdan sesler geliyordu indim, muhabirlik günlerimden alışkanlığım ve ayrıca hobi olarak sürekli fotoğraf çektiğimi beni tanıyanlar bilir.
Bugün orada
TARİHİ BİR OLAYA TANIKLIK EDİYORDUM…
Yenişehir Sineması önü barikatlarla çevriliydi. O barikatların fotoğraflarını çekerken bir emniyet görevlisi “Atilla Karaarslan sizin isminiz listede yok lütfen barikatların diğer tarafına geçin” diyerek beni polis eşliğinde dışarı çıkarttı…
O LİSTEDE İSMİM YOK DİYE KESİNLİKLE ÜZÜLMEDİM AKSİNE MUTLU OLDUM…

O GÜN AJANSLARIN GEÇTİĞİ HABER…
Karabük’te, sivil toplum örgütü temsilcileriyle toplantı yapan Akil İnsanlar Heyeti, MHP, CHP, TGB ve Alperen Ocakları tarafından protesto edildi.
Yaklaşık 600 kişi ellerinde bayrak ve dövizlerle toplantının yapıldığı yerin önüne yürüyerek, sloganlarla tepkilerini gösterdi.
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu, Karabük’te sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Büyük Kulüp’te yapılan toplantı öncesi MHP, CHP, TGB ve Alperen Ocakları üyeleri çarşı merkezinde toplanarak toplantının yapıldığı binanın önüne geldi. Çevik kuvvet ekipleri tarafından binanın çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken, barikatlar kuruldu. Ellerinde Türk Bayrakları ve pankartlarla toplantıyı protesto eden grup, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okudu. Sık sık sloganlar atan gurup, Akil İnsanlar Heyetinin kendileriyle konuşmalarını istedi. Protestocular Karabüklü şehitlerin adını okuyarak bir ağızdan ‘Burada’ dedi.
MHP Karabük İl Başkanı Metin Demirel, yıkım projesinin akillerine tepki göstermek üzere burada olduklarını belirterek şöyle konuştu: “Türk milletinin birliği, vatanın bölünmez bütünlüğü, bayrağımız için güzel dilimiz Türkçe için buradayız. Bize bu vatanı emanet eden atalarımızın ruhu için buradayız. Şehitlerimiz için buradayız. Oslo görüşmeleri ile başlayan Habur’da şekil bulan İmralı görüşmeleriyle devam etmekte olan yıkım projesini Asil Türk milletine kabullendirme adına maşa olarak görev yaptığına inandığımız Akiller şehrimizde. Burada bulunan akillerden hangilerinin Başbakanın hangilerinin bebek katilinin kontenjanından komisyona girdiğini bilmiyoruz. Bildiğimiz bir gerçek şu ki İmralı’ya giden heyetlerin eline tutuşturulanların bir bir gerçekleştiğidir. Oslo görüşmelerinde dile gelen konular bebek katilinin İmralı tutanakları ile ifade ettikleri, ülke genelinde yapılan uygulamalar gösteriyor ki bu süreç vatanın bölünmez bütünlüğünü ve devletin tek oluşunu tehdit boyutundan öte geçmiştir.”
Türk bayrakları açan gruba yürüyüş sırasında Türkiye Gençlik Birliği ve Alperen Ocakları’ndan da kişiler katıldı. Yaklaşık 600 kişi, “AKP’nin akili Karabük’ten defol”, “Kahrolsun PKK, işbirlikçi AKP”, “Türk-Kürt kardeştir, AKP kalleştir” sloganları atarak Büyük Kulüp’ün önüne kadar yürüdü. Toplantının yapılacağı alana gelindiğinde kalabalık grup polis barikatıyla karşılaştı. Polis, Büyük Kulüp’ün çevresinde kuş uçurtmazken, bariyerleri düşüren polislere yine vatandaşlar yardım etti. Gruptan bir kişi “Merak etme bariyeri aşmayacağız” diyerek polisle birlikte barikatın demirlerini taktı.
Polise tepki gösterdi
Heyet üyeleri toplantıyı yaparken yaklaşık 600 kişi “Akiller dışarı” sloganları attı. İstiklal Marşı’nı söylenmesinin ardından bir kişinin, bir polis memuruna “Niye hazır ola geçmiyorsun, sırıtıyorsun. Sen nasıl devletin memurusun” diye tepki göstermesi kısa süreliğine gerginliğe neden oldu.
Protesto eylemleri devam ederken, heyet üyeleri de toplantılarına devam ettiler.
Grup yaklaşık iki saat süren eylemin ardından olaysız dağıldı.

PROTESTO İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

1863

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER