22.4 C
Karabük
24 Nisan Çarşamba 2024

Benay Güleç için yardım edin

Doğuştan omurga eğriliği ve kemik erimesi nedeniyle ameliyat olan 16 yaşındaki Karabüklü Benay Güleç 60 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

30 Eylül 2015’te Ankara Ulus Devlet Hastanesi’nde Skolyoz ameliyatı yapılan Benay Güleç emboli sonucu yoğun bakım ünitesinde yaşama tutunmaya çalışıyor.

BABA AHMET GÜLEÇ; “ÇARESİZİM!..”

Yenişehir Mahallesi’ndeki bir apartmanda kalorifercilik ve kapıcılık yapan baba Ahmet Güleç emekli olduktan sonra inşaatlarda işçi olarak çalışmaya başlamış.
Kızının her geçen gün dayanılmaz ağrılarının artması sonucu, “Tedavi için Ankara’da gitmedik doktor, gitmedik hastane kalmadı en son Ulus Devlet Hastanesi’nde 30 Eylül’de ameliyat oldu fakat hala yoğun bakımdan çıkamadı 60 gündür Ankara’da bekliyoruz” dedi.

Kızının Ankara’da ameliyat olması için inşaat işçiliğinden ayrılmak zorunda kaldığını söyleyen  baba Güleç; “Bankaya olan borcumdan dolayı her ay 1.100 TL olan emekli maaşımdan 700 TL kesiliyor, 400 TL ev kiram var bilmiyorum ne yapacağım çaresizim” dedi.

Esentepe Mahallesinde oturan Güleç ailesine yakınları ve komşuları yardım ediyor.

Ayrıca önceki adı Karabük Ticaret Lisesi olan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencileri son sınıf öğrencisi Benay Güleç için okul harçlıklarını toplayıp maddi destek vermeye çalışıyorlar.

YARDIM ETMEK İSTEYENLER
Ahmet Güleç’e
0 536 712 00 16
telefonundan ulaşabilir

SKOLYOZ NEDİR?
Skolyoz, omurganın göğüs veya bel bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir.

Hastalık kız çocuklarında çok daha sık görülür. Özellikle 30 dereceyi geçen skolyozlar adolesan kızlarda erkeklere oranla on kat fazla görülmektedir.
 

 

13937

Facebook Yorumları

Son Haberler