31.7 C
Karabük
15 Temmuz Pazartesi 2024

Karabük Gazeteciler Cemiyeti ATA Huzurunda

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından yapılan çelenk töreni ardından KGC Başkanı Atilla Karaarslan Basın açıklaması yaptı.

“Çalışan Gazeteciler Günü, 1961 Anayasasında gazeteciler lehine yer alan hükümlerden sonra “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kabul edilen fakat 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak değiştirilmiştir.

Toplumların gelişiminde, basının her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli görevi yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır.

Bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan basın, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biridir.

Gazeteci arkadaşlarımın görevlerini icra ederken yaşadıkları sıkıntılara, siyasi baskılara ve zor çalışma koşullarına rağmen, Kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini; ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedirler.

Biz gazeteciler; “Yasaksız ve sansürsüz, 10 Ocak’lar istiyoruz”

Karabük’ün gözü, kulağı sesi olan, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan her türlü ortam ve şartlarda görevini yapan basın yayın kuruluşlarının tüm yönetim ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü şahsım ve yönetim kurulum adına kutlarım.”

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Adına
Başkan Atilla Karaarslan

1489

Facebook Yorumları

Son Haberler