22.4 C
Karabük
24 Nisan Çarşamba 2024

Karabük'ün başına belâ bürokrat

Aşağıda yazılan haberi daha önce okuduğunuzu biliyorum, Karabük’teki haberci arkadaşlarımız Karabük’ün önemli sorunlarına her zaman gazetelerin sütunlarında yer veriyorlar. Bu sorunların çözümü için siyasetçilere, bürokratlara gazete sütunlarında yazdıkları yorumlarıyla da yol göstermeye çalışıyorlar.
Fakat her nedense bu sorunların çözümü çok basit olmasına rağmen, zaman zaman “es” geçiliyor. Karabük yerel gazetelerin günlerce gündemde tuttuğu karayolları konusu en sonunda AK Parti Milletvekillerini de çileden çıkarttı. Milletvekili Osman Kahveci kendi partililerinden çok tepki almış olacak ki sonunda tepkisini gösterdi.

Aslında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili aylardır feryat ediyordu, bas bas bağırıyordu. Vergili “Bu Bölge Müdürü’nün Karabük’e hiç bir faydası olmaz” diye kaç defa söyledi. Hatta “Karabük’e bir çivi bile çakamaz” serzenişinde bulundu, bu ağır sözlerini gazeteler yazdı, televizyonlar yayınladı. Nafile iktidar partisinden hiç bir ses çıkmadı.

SONUNDA OLANLAR OLDU AK PARTİ DE ÇİLEDEN ÇIKTI


Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar’a Eskipazar yolundaki gecikmeyi sorarak, tepki gösterdi.

Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük il Koordinasyon Kurulu toplantısına katılarak, yatırımcı kuruluşlara sorular sordu. Kahveci, Karabük-Eskipazar arasında kış ayında yaşanan heyelan bölgesinin uzun süre yapılmadığını ve bu konuda geç kalındığını belirterek Bölge Müdürü Uyar’a tepki gösterdi. Gecikmenin nedenini Karabük kamuoyuna anlatmaları gerektiğini belirten Kahveci, “Bunu Karabük kamuoyuna anlatacaktınız, sen gelecektin burada bilgilendirecektin, bilgilendirmediğinizden dolayı gündeme geldi” dedi.

Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar da, “Biz heyelan çalışmalarına başlamadan önce zemin etüttü yapıyoruz. Bu bir süre alıyor ve projelendirme yapıyoruz. Yağış ve karlı bir mevsime geldiği için zemin etüttü yapmak sıkıntı oluşturacağını düşünerek, projemizi kışın hazırladık, havalar düzelince kazma işlemlerine başladık. Aslında orada çok da bir gecikmemiz olmadı” diye konuştu.

Akıllı kavşakla ilgili olarak da Uyar, “Bu çalışmaları projelendirerek yapıyoruz, makineleri hemen araziye sokma şansımız yok. Akıllı kavşakta köprü yapacağız ancak özel yük taşıyan araçlar izin alarak buraları kullanabiliyorlar. 35-40 metre uzunluğunda özel yük taşıyan araçlar kavşakta sıkıntı yaşıyor, bunun dışında sıkıntı yaşanmıyor. Onlarda güzergah uygunsa geçiş alabiliyorlar, değilse başka güzergah tercih ediliyor. Daha önce izin verildiği için geçişler yapılıyor” dedi.

Milletvekili Kahveci, Karabük-Bartın arasındaki yolla ilgili olarak da, “Ahmetusta mevkiinden Ovacuma kısmı Karabük’ün ama bu yol Karabük’ü Bartın’a bağlayan, limandan taşımacılığının en sıkıntılı olduğu bir güzergah. Birçok yerde bu tür yerlerin tüneller ile geçildiğini biliyoruz. Biz Eflani kavşağından veya uygun olan bir yerden Ovacuma’ya kadar olan hat tünelle geçilebilir mi? Bir çalışma yaparsanız Bakanlık nezdinde bizde bunun takipçisi oluruz. Bu yol Karabük’ün yaz aylarında denize açılan kapısı. Sahillerde Karabük dağı oluşuyor, yazın oldukça yoğun trafik oluyor” dedi.

Karabük-Bartın arasındaki Ahmetusta mevkiinde çalışma yapıldığını belirten Uyar, “Orada zemin etüttü yaptık. Öncelikle bir tünel ile geçmeyi düşündük, ama tünelin çıkışında yüzde 8’e yakın eğimler çıktı, şimdi farklı güzergahta çalışma yaptık. 5 ayrı küçük tünellerle daha farklı bir çalışmayla projeyi gönderdik, uygun görülürse uygulama projeleri hazırlanacak” diye konuştu.

Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ayrıca, üniversite öğrencilerinin çok sık kullandığı Üniversite Mahallesi’ndeki kavşağa yapılacak olan üst geçidin ihalesinin de 26 Nisan’da yapılacağını söyledi.

06.03.2013’de Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ne söylemişti?

“BU BÖLGE MÜDÜRÜNÜN KARABÜK’E HİÇ BİR FAYDASI OLMAZ!..”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;
“BU BÖLGE MÜDÜRÜNÜN KARABÜK’E HİÇ BİR FAYDASI OLMAZ!..”

Vergili “Bu Bölge Müdürü’nün Karabük’e hiçbir faydası olmaz” dedi.  Benim Karayolları ile hiçbir anlaşmam yok, hele bu bölge müdürüyle de hiç bir anlaşmam olmaz, bu bölge müdürünün de Karabük’e hiç bir faydası olmaz. diyen Belediye Başkanı Rafet Vergili, “İki yıl önce bölgemize atandığı zaman da bunu söyledim. Kastamonu Müdürü olur ama Karabük’e bir çivi bile çakmadan gider. Ne söylersek, yapılmaması ile ilgili gerekçelerini ortaya koyar. Bizim protokolümüz varsa var. Kendi yapması gereken işleri yapmış mı ki benim protokolümden ne bekliyor. Beşbinevler’in oradaki alt geçidi açmış mı? Bir tane gerekçesi vardı; drenaj hattı yok diyordu, DSİ Müdürünün raporu var, o rapora göre de orada drenaj kanalı olduğu belli ama bundan kendilerinin bile haberi yoktu. İki bölge müdürünün ayıbıdır bu. Kendi işlerini yapsın, üst geçitlerini yapsın, Ankara caddesine saçma sapan bir üst geçit yaptı böyle yarım ayak yarım topal gibi. Alt geçit yapalım diyoruz o üst geçit yapıyor. Üst geçit yapılması gereken yerlere üst geçit yapmıyor. Asfaltlaması gerektiği yeri asfaltlamıyor. Kurumlarla siyaset olmaz. Siyasi adam ayrımcılığı olmaz, siyaset üzerine adam alınmaz. Siyaset kendilerine zarar verir. Biz hizmet eden bir tane müdürün hakkında konuştuk mu? Bu bölge müdürü ne yapmış Karabük’e? Hiçbir şey de yapmaz kardeşim. Herkes bölge müdürünün hayrını görsün.” dedi.

“Kastamonu’da bu işleri böyle yapamaz”

Kastamonu girişindeki kavşaklara bakın nasıl ağaçlandırmış, çimlendirmiş ama bizlere geldiği zaman o bizim işimiz değil, o şunun işi deyip herkese işleri taksim ediyor diyerek suçladığı Kastamonu 15.Karayolları Bölge Müdürü Sami Uyar’ı ağır bir dille suçlayan Vergili;  “Şimdi yine mantıksız bir iş yapıyor. Safranbolu yolunun kenarında kordon olarak düzenlenen yere demir korkuluk yapıyor. Bu ne mantıksız bir iştir Yine söylüyorum Benim görevim bitene kadar tüm kurumlarla çalışmalarım devam eder, taleplerim de olur ama Karayolları Bölge Müdüründen de hiç bir talebim yok, olmaz, hiçbir şey istemiyorum. Hiçbir şey de yapmasın, yapmıyor zaten” dedi..

RAFET VERGİLİ 23.12.2011 YILINDA DA UYARMIŞTI

“Karayolları Bölge Müdürü buraya hiçbir şey yapmaz, buradan gidesiye kadar hiç bir şey yapmaz, üniversitenin, Yenice Yolunun asfaltını atmaz, bizim alt geçidi açmaz, iş yapmamak için yüzlerce gerekçesi vardır, Yenice Yolu kaydığı zaman Sayın Valimize ve Mehmet Ali Beye bu yol bir, bir bucuk aydan önce açılmaz dediğini kulaklarımla duydum, ancak yol 10 günde ulaşıma açıldı, onun için bu arkadaşımızdan kimse umutlu olmasın, bizde bazı girişimlerde bulunacağız” dedi.
 

MEHMET ALİ ŞAHİN’DE KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ’NÜ UYARMIŞTI

TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN KARAYOLU GÖÇMESİ NEDENİYLE YENİCE’YE BARTIN ÜZERİNDEN ULAŞABİLMİŞTİ
11.05.2011

TBMM Başkanı ve Karabük milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, dün gece ikinci kez heyelana maruz kalan Karabük – Yenice karayolunda incelemelerde bulundu. Seçim çalışmaları için Dün Yenice ilçesine giden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, heyelan nedeniyle yolun göçmesi sonra Bartın üzerinden ilçeye ulaştı.

Yenice yolunda ikinci kez meydana gelen heyelandan sonra yolda incelemede bulunan TBMM Başkanı Şahin, yolun bir an önce bitirilmesini isterken 15. Karayolları Bölge Müdürü Sami Uyar’da “Yolda sürekli hareket var. Bu yükü kaldırıp temizledikten sonra kaya dolgu yapacağız. İkinci heyelanda meydana gelince yolun üst tarafındaki dolguyu da kaldırmak lazım. Zamanla ilgili bir şey söyleme şansımız yok. Ama kısa sürede olacak bir şey değil” dedi. 

 

MEHMET ALİ ŞAHİN’DE DERT YANMIŞTI;
“TÜRKİYE’Yİ DUBLE YOLLARLA DONATTINIZ,
DENİZLERİ GEÇTİNİZ DEREDE BOĞULUYORSUNUZ”

MEHMET ALİ ŞAHİN’DE DERT YANMIŞTI;
“TÜRKİYE’Yİ DUBLE YOLLARLA DONATTINIZ,
DENİZLERİ GEÇTİNİZ DEREDE BOĞULUYORSUNUZ”

20.03.2013
Karabük Ankara Karayolu Kardemir Kavşağında 14 Kasım 2012 tarihinde meydana gelen heyelanda yol 5 metre yüksekliğinde kabarırken, görüntüye sürücüler bile şaşırmıştı.
Yolda adeta sivilce görüntüsü oluşturan bu kabartı aylardır öyle dururken, trafikte tek şeritten kontrollü sağlanıyor. Yoldaki konu birkaç kez siyasilere iletilmiş, son olarak Ocak ayında yapılan toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’e iletilmiş, Şahin Karayolları Genel Müdürünü arayarak “ Türkiye’yi duble yollarla donattınız. Denizleri geçtiniz derede boğuluyorsunuz” demişti.
Şahin’in girişimleri ve yerel basının konuyu sürekli gündeme getirmesiyle yolda aylar sonra çalışma başlarken, Karayolları 4. Bölge Müdürü Sami Uyar’da bu konudaki vurdumduymazlığı ile tepki almıştı.
Aylar sonra da olsa çalışmaların başlaması sevindirirken, çalışmaların kısa sürede sonlandırılıp, yolun diğer şeridinin de bu ayın sonuna trafiğe açılması bekleniyor.

 

7043

Facebook Yorumları

Son Haberler