18.8 C
Karabük
16 Temmuz Salı 2024

Karabük Üniversitesi'nde iftar

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof.Dr. Burhanettin Uysal ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ dolasıyla verdiği iftar yemeğinde kentte görev yapan yerel ve ulusal ajanslarda çalışan basın mensupları ile bir araya geldi.

KBÜ’nin Safranbolu ilçesinde bulunan Çiçekler Evi Uygulama Konukevi’nde verilen iftar yemeğine Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Genel Sekreter Yaşar Alpay, Karabük Gazeteciler Cemiyeti ve Çağdaş Gazeteciler Derneği yöneticileri, kentteki görsel ve yazılı basın kuruluşlarının sahipleri ile çalışanları ve Ajans Temsilcileri katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Öncelikle tüm basın mensubu arkadaşlarıma geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün iki bayramı birden kutluyoruz. Birincisi siz değerli basın mensuplarımızın ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı”, ikincisi hayatımda beni en mutlu eden olayların başında gelen, 5 yıldır açılması için büyük bir çaba sarf ettiğim Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun açılması oldu. Biliyorsunuz ki Karabük’ün çevresindeki hemen hemen bütün illerde hava alanı bulunmaktadır. Eğer bilim, ilim ve spor merkezi haline gelmek istiyorsanız ilinizde muhakkak bir hava alanı bulunmalı. Bugünden sonra Karabük şehrinin, Karabük Üniversitesi’nin daha da ilerilere gideceğini düşünmekteyim” dedi.

‘Ben sizleri sessizlerin, kimsesizlerin sesi olarak görüyorum’ diyen Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Devlet erkanını elinden tutan insanlar sizlere sözünü geçirebilecek olsalar o kimsesizlerin sesinin çıkma imkanı yoktu. Bu nedenle basın mensuplarını kimsesizlerin kimsesi olarak tanımlıyorum. Karabük Üniversitesi kurulduğu günden buyana Karabük Üniversitesi’ni geliştirmek, önderlik etmek adına bizlere çok fazla yardımcı oldunuz. Bunun için de sizlere şükranlarımı arz ediyorum. Ben Karabük Üniversitesi’ni tanımlarken Rektörüm ve Karabük Üniversitesi çalışanlarının kurmuş olduğu bir üniversite olarak değil, Karabük’te bulunanların Biz duygusu ile hareket eden bizlerin kurduğunu ifade ettim ve Karabük Üniversitesi de bizlerin bir başarısıdır. Ben tekrar davetimizi icabet ettiğiniz için şükranlarımı arz ediyorum. Tüm basın çalışanlarının ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar sansürsüz nice 105 yıllar dilerim.”

Çağdaş Eğitim Yuvası sloganı ile sadece Türkiye’deki değil dünyadaki Üniversitelerarasında yer alan, Karabük Üniversitesi’nin kurulmasında Karabük basın mensuplarının katkısı olduğunu belirten Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Karaarslan ise “Karabük Üniversitesi Karabük’ün olmazsa olmazlarındandır. Basından sansürün kaldırılışının 105 yıldönümü nedeniyle Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın bu akşam vermiş olduğu iftar davetinden dolayı ve Karabük Üniversitesi’ne yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Tabi ki Karabük basını başarılı çalışmaları taktir ettiği gibi gerektiği zamanda bazı eleştirilerde bulunacaktır. Ama her zaman olduğu gibi Karabük Üniversitesi’nin gelişmesi açısında tam desteğini her zaman verecektir” dedi.

 

1707

Facebook Yorumları

Son Haberler