10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Marzinc işçisi hayatını kaybetti

Karabük’e Aydın ilinden iki yıl önce çalışmaya gelen ve Marzinc firmasında işe başlayan 40 yaşındaki Osman Okuroğlu tedavi gördüğü Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

Osman Okuroğlu yaklaşık iki ay önce yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle çalıştığı Marzinc’den izin alarak Karabük’teki özel bir hastaneye giderek muayene oldu aradan geçen kısa bir süre içinde nefes alma zorlukları ve aşırı öksürük devam ettiği için Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de giden Osman Okuroğlu yapılan tetkikler sonucu kanında ağır kurşun nedeniyle zehirlenme ve kemik erimesi şüphesi ile acil olarak Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmesi gerektiği belirtildi. 

Marzinc firma yetkilileri bu durumda olan Osman Okuroğlu’nu firmadaki işçileri periyodik muayeneye gönderme listesine dahil ederek Ankara’ya Meslek Hastalıkları Hastanesi’ne gönderdi.

Edinilen bilgilere göre Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi altına alınan evli ve 14 yaşında kız çocuğu olan Osman Okuroğlu eşinin doğum yapmak üzere olduğunu belirterek hastaneden ayrıldı ve Karabük’e geldi.

Marzinc firması tarafından 18 Ağustos 2014’e kadar rapor verilen Osman Okuroğlu Karabük’e geldikten bir gün sonra rahatsızlandı ve acil olarak Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şirinevler Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde tedavi altına alınan Okuroğlu fenalaşması üzerine alındığı yoğun bakım ünitesinde bu sabaha karşı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Osman Okuroğlu’nun vefat haberini alan hamile eşi uzun süre fenalık krizi geçirdi ve Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde doktor kontrolü altına alındı. Hastaneye gelen yakınlarının kendi aralarında yaptıkları görüşme sonrası aile Karabük Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Savcılık tarafından şikayet üzerine “şüpheli ölüm” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı ve define otopsi işlemi yapıldı.

MARZİNC HAKKINDA KISA BİLGİ
NE ZAMAN KURULDU?
ORTAKLARI KİMLER?
NE ÜRETİYOR?
MARZİNC KURULURKEN NELER OLMUŞTU?

 

 

3076

Facebook Yorumları

Son Haberler