31.7 C
Karabük
15 Temmuz Pazartesi 2024

Karabük'te saat 9'u 5 geçe hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 77. Yılında Karabük’te anma töreni düzenlendi.

Tören Atatürk Anıtında Karabük Valiliği, Garnizon Komutanlığı, ve Karabük Belediye Başkanlığı tarafından çelenklerin sunumu ile başladı. Saat 9’u 5 geçe çalan sirenle hayat durdu.

Saygu duruşu ardndan İstiklal Marşı okundu ve Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni sona erdi.

Atatürk’ü Anma Programı Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi Salonunda yapılan etkinliklerle devam etti.

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda;

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde, minnet ve şükranla anıyoruz.
Türk Milleti, Büyük Atatürk’ün önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak istiklâlini ve hürriyetini korumuş, akabinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir.
Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla, bayrağı bizden devralacaklarına, cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine, bunu da yine Atatürk’ün istediği gibi çalışarak, üreterek yapacaklarına inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük önder Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükran duygularımla anıyorum.  Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Karabük’te bayraklar yarıya indirildi


Atatürk Anıtı’nda yapılan törene, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman ile askeri ve sivil erkan ile vatandaşlar katıldı.

3648

Facebook Yorumları

Son Haberler