17.2 C
Karabük
22 Nisan Pazartesi 2024

Magic FM 23 Yaşında

Batı Karadeniz Bölgesi’nin ilk özel radyosu olan Magic FM, 23. yayın yılına girdi.

Türkiye’de özel radyo ve televizyonların yayına başlamasıyla birlikte 13 Kasım 1992 yılında kurulan Magic FM, Nuray Alpboğa’nın yönetiminde yayınlarını sürdürüyor.

Radyonun Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Alpboğa, kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bugün radyomuzun 23. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan mutluyuz. Biz radyoyu sadece şarkı türkü çalan bir yayın organı olmaktan öteye, sorgulayan, irdeleyen ve eğiten bir araç olarak görüyor, haberler yayınlarıyla halkın haber alma hürriyetinin sınırlarını genişletiyoruz. Kendi alanında ve özel radyolar arasında bir lig maçını ilk defa canlı olarak yayınlayan MAGİC FM Radyosu olarak son yıllarda Safranbolu’da 21. Yüz Yıl Türkiye Enstitüsü ile düzenlediği ve geleneksel hale gelen Safranbolu Kongreleri ile de Türk Düşünce ve Kültür hayatına katkılar sunuyoruz. Yorumlar şahsi fikirlerimizdir. Onları da halkımızla paylaşıyoruz. Her yayın organı tarafsızlık vurgusu yapar. Oysa Magic Fm taraflı bir radyodur. Öncelikle Türk Milleti, Karabük şehri ve vatanın birliği noktasında taraftır ve yayınlarında bunları olmazsa olmaz şart olarak gözetir” dedi.

Konferanslar serisi ile akademisyen ve uzmanlarla ülke gündemine ışık tutan Magic FM Radyosu Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Alpboğa, radyoyu destekleri ile ayakta tutan ve 23. yılına ulaştıran dinleyici ve reklam verenlere teşekkür etti.

Alpboğa ayrıca, 8 bin 395 gündür aralıksız yayında olan radyonun bu süre zarfından 201 bin 480 saat yayın yaptığını da hatırlattı.

 

920

Facebook Yorumları

Son Haberler