17.1 C
Karabük
26 Haziran Çarşamba 2024

Muhteşem gösteriyi kaçırmayın

3 Nisan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 77. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Kutlama etkinliği kapsamında Karabük’te bir ilk gerçekleştirilecek. Karabük Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü ve İl Basın Müdürlüğü titiz bir çalışma yürüterek güzel bir program hazırladı.

“3 Nisan’da Gökyüzüne bak KARABÜK” başlığı altında 3 Nisan 2014 Perşembe günü saat 11.30’da Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri uçağı “Solo Türk” gösteri uçuşu gerçekleştirecek. Gittiği tüm illerde vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ve heyecanla izlenen Solo Türk gösterisini Karabük halkının mutlaka izlemesini tavsiye ederiz.

SOLO TÜRK: Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibidir. Gösteri uçuşları tek kişilik F-16 C Blok-40 uçağı ile icra edilmektedir. Gösteri uçuşları esnasında her iki kanat ucuna takılan duman gereçleri vasıtası ile beyaz renkli duman salınmaktadır. Uçak üzerine boya haricinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olup diğer F-16 lar gibi her türlü göreve planlanabilmektedir. SOLOTÜRK pilotları gösteri uçuşları haricinde harbe hazırlıklarını sürdürmektedirler.

 

1569

Facebook Yorumları

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler