20.3 C
Karabük
22 Nisan Pazartesi 2024

Korkunç bir iddia

Twitter’da Gazeteci Mehmet Yetim’in paylaşımını görünce seçim öncesi -adı bende saklı- bir Karabük Milletvekili Adayı bana özelden yazdığı mesajda özellikle Karabük 100. Yıl Mahallesinde Lyrica adlı ilacın yoğun olarak kullanıldığını öğrendiğini ve bu konuyu gazeteci olarak araştırmamı istemişti.
*
Önce Gazeteci Mehmet Yetim’in yazdıklarını okuyalım daha sonra yazacaklarım var…
*
Bu ilacın adı Lyrica, Aile hekimi yazamaz.
Psikiyatri doktoru tarafından yazılabilen bir ilaç olma özelliğini taşır.

Yeşil reçeteli olması nedeniyle eczanelerde reçeteli olarak satışı yapılır.
Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde polisler tarafından yapılan operasyonda Urfa’da çok tanınan ve bilinen bir Psikiyatri doktorun da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Peki bu ilaç nedir?
Bu ilaç normalde epilepsi hastalarının yeşil reçeteli olarak Psikiyatri doktoru tarafından yazılarak alabiliyorsunuz.
Ama maalesef Psikiyatri doktoru olan arkadaş dışarıda özel muayenehanesinde hastası olmayan insanlara bile peynir ekmek gibi bu ilacı yazdığı iddia ediliyor.

Yine korkunç bir iddia daha!!!

Bu ilacı almak için Psikiyatri doktoruna 750-1000 TL arasından verilen muayene ücreti ile bu ilacı alan sağlam kişiler dışarıda epilepsi hastası olmayan ama bağımlı kişilere hapların adetini 100 ile 200 TL arasında satarak bu işinde ayrı bir ticaretini yapmaktadırlar.

Kısacası bu işi kim yada kimler yapıyor bu ile alet oluyorsa en ağır cezalar ile cezalandırılması gerekiyor.

Derdimiz bağımlılık yapan bu ilacı yada buna benzer ilaçları bu doktor yazar yada şu doktor yazar yada yazamaz değil…

Amacımız son zamanlarda farklı uyuşturucu maddelerine ulaşamayan bireylerin çok kolay bir yolla şebeke haline gelen ve aralarında farklı dallarda görev yapan doktor ve yine onların ortağı olan bazı eczacıların bunun gibi ilaçları yeşil reçeteler yazarak hem haksız kazanç elde etmeleri hem de insanları bağımlı hale getirmeleridir.

Yoksa farklı bir amacımız asla yoktur…

Dışarıda esrar, eroini skunk ve benzeri yasak olan uyuşturucu madde bulamayanlar maalesef bu gibi ilaçları alarak hem bağımlı oluyorlar hem de zehirleniyorlar…
ALINTI: https://twitter.com/mehmetyetim63

Facebook Yorumları

Son Haberler