10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Fransa Karabük'ü konuşuyor

UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turunda Kardemir Karabükspor ile deplasmanda karşılaşan Saint-Etienne, rakibine 1-0’lık skorla boyun eğdi. Avrupa Ligi’ndeki bir diğer Fransız temsilcisi Olympique Lyon, sahasında Rumen ekibi Astra’ya 2-1 yenildi. UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma mücadelesi veren Lille ise sahasında Portekiz temsilcisi Porto’ya 1-0 mağlup oldu.

“Tarih tekerrür ediyor”
Fransa’nın L’Equipe gazetesi, Kardemir Karabükspor’un Saint-Etienne karşısındaki galibiyetine, Fransız ekibinin geçen sezon da aynı turda Esbjerg’e elenmesine atıfta bulunarak “Tarih tekerrür ediyor” başlığıyla yer verdi.

Saint-Etienne’in geçen sezon yaşanan hayal kırıklığını unutturmak için sahaya çıktığı ancak yine kötü bir senaryo ile karşı karşıya kalındığı belirtildi.

Diğer taraftan Kardemir Karabükspor Kulüp Başkan Mustafa Yolbulan, “Sert bir takım ama önemli olan o sertliğe aynı sertlikle karşılık verebilmek. Fizik olarak onların gerisinde olmamamıza rağmen vücut yapısı olarak yılmadık göğüs, göğse kafa, kafaya ciddi mücadele oldu. Geçen hafta hocamız ile görüştüğümüzde  bana söylemişti. ‘Çok sert bir takım bizim de aynı sertlik de oynamamız gerekli’ dedi. Nitekim hocamızın ön görüleri doğru çıktı sahaya yansıdı bunu gördük. Orda ki maçta çok zor olacak bizi orada 30 bin taraftarı ile boğmaya çalışacaklar.ama biz elimizden geldiğince direnip oradan bir beraberlikle, hatta bir galibiyetle dönebilirsek müthiş bir şey olabilir. O zaman her halde futbolcuları havaalanında karşılamak gerekir” dedi

 

1256

Facebook Yorumları

Son Haberler